• اطلاعیه ها

• Amir Sepahvand

راه اندازی بخش دریافت انجمن   ۱۶/۰۱/۱۶

در این بخش میتوانید پروژه ها ، نقشه ها ، مقاله ها و ... خود را ارسال نموده و به اشتراک بگذارید. نکته:برای ارسال فایل ابتدا باید عضو انجمن شوید. آموزش تصویری ارسال فایل در بخش دریافت بزودی در انجمن قرار داده خواهد شد. ورود به بخش دریافت (اینجا کلیک کنید)
Amir Sepahvand

رشته کارشناسی ناپیوسته مهندسی اجرایی عمران

51 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام 

قبلا در پرتال سیویل وب مطلبی تحت عنوان معرفی رشته مهندسی اجرایی عمران قرار داده شد و سوالات فراوانی توسط کاربران پرسیده شده بود  اکنون در این تاپیک سوالات و مشکلات خود پیرامون این رشته را بیان کنید تا به آن ها پاسخ داده شود.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

بنده ترم سوم کاردانی کارهای عمومی ساختمان هستم و سال آینده قراره کارشناسی شرکت کنم و دوتا سوال داشتم:

1-چرا در دفترچه کاردانی به کارشناسی فقط رشته مهندسی اجرایی عمران وجود داشت اون هم با آزمون یعنی دیگه امکانش نیست که به رشته عمران عمران یا تکنولوژی ساختمان بریم؟

2-چه پروانه هایی به این رشته تعلق میگیرد و آینده شغلی این رشته چگونه است؟

Amir Sepahvand پسند دیده است

لینک به ارسال

بنده ترم سوم کاردانی کارهای عمومی ساختمان هستم و سال آینده قراره کارشناسی شرکت کنم و دوتا سوال داشتم:

1-چرا در دفترچه کاردانی به کارشناسی فقط رشته مهندسی اجرایی عمران وجود داشت اون هم با آزمون یعنی دیگه امکانش نیست که به رشته عمران عمران یا تکنولوژی ساختمان بریم؟

2-چه پروانه هایی به این رشته تعلق میگیرد و آینده شغلی این رشته چگونه است؟

با سلام به انجمن خوش آمدید

1-بنده هم دفترچه را مطالعه کردم و فکر می کنم همینطور باشه که شما می فرمایید و فقط رشته مهندسی اجرایی وجود داشت آن هم با آزمون و رشته تکنولوژی رو ندیدم این در شرایطی می باشد که سال گذشته در رشته تکنولوژی با آزمون برگزار شد و رشته مهندسی اجرایی عمران شرط معدل بود.

2-پروانه های اشتغال به کار نظارت و اجرا به رشته مهندسی اجرایی عمران تعلق میگیرد البته در این مطلب سیویل وب توضیحاتی راجع به این رشته داده شده است.

Yasin ahmadi babadi و azad پسند شده است

لینک به ارسال

یکی از کاربران سیویل وب به نام  سعید به ما پیام دادند و سوال زیر را مطرح کردند:

سلام رشته عمران اجرایی میتونه نظارت بگیر یا نه تو سایت خودتون زدید میتونه ولی من سازمان نظام مهندسی رفتم گفتن نمیشه شهریور ماه قرار چنتا رشته جدید بیاد الان نمیدونم اومده یا نه با روابط عمومی تماس گرفتم گفتن هنوز چیزی ابلاغ نشده . شما خبر جدیدی دارید ؟

با سلام

در پاسخ به این دوستمون باید بگم که هر چیزی روی وبسایت سیویل وب قرار گرفته از روی مشخصات رشته کارشناسی ناپیوسته مهندسی اجرایی عمران که توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری تهیه شده است شما می توانید از لینک زیر دستورالعمل وزارت علوم را دانلود کنید

اگر چنین چیزی که می فرمایید درست باشد پس بین وزارت علوم و وزارت راه و شهر سازی هماهنگی صورت نگرفته

2014-10-04_10.39.25_کارشناسی ناپیوسته اجرایی عمران.pdf

لینک به ارسال

باسلام وتشکر ازمطا لب مفید وارزنده درسایت لطفا راهنمایی کنید .من کاردانی معماری شهری (سما)دارم وکارم پیمانکاری ساختمانه .برای ادامه تحصیل :1علمی -کاربردی معماری بهتره یامهندسی اجرایی عمران-2بعدازفارغ التحصیلی درهررشته چه پروانه ای درنظام میتونم بگیرم-3دررابطه باکارم کدام رشته بیشتر به کارم میاد

داود امیری و Amir Sepahvand پسند شده است

لینک به ارسال

باسلام وتشکر ازمطا لب مفید وارزنده درسایت لطفا راهنمایی کنید .من کاردانی معماری شهری (سما)دارم وکارم پیمانکاری ساختمانه .برای ادامه تحصیل :1علمی -کاربردی معماری بهتره یامهندسی اجرایی عمران-2بعدازفارغ التحصیلی درهررشته چه پروانه ای درنظام میتونم بگیرم-3دررابطه باکارم کدام رشته بیشتر به کارم میاد

با سلام

در ابتدا باید بابت این که سواتون رو در انجمن مطرح فرمودید تشکر کنم.

1-به چه رشته ای علاقه دارید ؟معماری و عمران فامیل دور هستند البته اگه به کارتون توجه کنید همون اجرایی بهتره.

2-مصوبات کمیسیون موضوع تبصره 2 ماده 7 قانون نظام مهندسی

3-سابقه کار=کار حتی با دیپلم عمران

لینک به ارسال

باسلام بنده دیپلم ریاضی داشتم و پیش رو نگرفتم و رفتم کاردانی ساختمان کارهای عمومی برا کارشناسی هم گویا باید اجرایی عمران بخونم خواستم بدونم چطو رشته ایه و بازار کارش چطوره درصورتی ک قلبا عمرا رو دوس داشتم و خواستم عمران-عمران بخونم ک گویا الان حذف شده نمیدونم کار درستی کردم بطفا راهنمایی کنید

لینک به ارسال

باسلام بنده دیپلم ریاضی داشتم و پیش رو نگرفتم و رفتم کاردانی ساختمان کارهای عمومی برا کارشناسی هم گویا باید اجرایی عمران بخونم خواستم بدونم چطو رشته ایه و بازار کارش چطوره درصورتی ک قلبا عمرا رو دوس داشتم و خواستم عمران-عمران بخونم ک گویا الان حذف شده نمیدونم کار درستی کردم بطفا راهنمایی کنید

سلام

به انجمن خوش آمدید :)

ظاهرا شما فکر می کنید مهندسی اجرایی عمران رشته ای مانند حقوق می باشد و اصلا عمران نیست در صورتی که همان عمران است چارت این رشته را از لینک زیر دانلود و ملاحظه بفرمایید:

دانلود چارت رشته کارشناسی ناپیوسته مهندسی اجرایی عمران

دروس ریاضی،مقاومت مصالح،مکانیک خاک،مکانیک ساختمان،مکانیک سیالات و هیدرولیک،راهسازی و روسازی،فولاد،بتن و... را ملاحظه فرمودید، پس عمران حذف نشده.

در مورد فرصت های شغلی که همون عمرانه برای عمران کار باشه هست نباشه هم نیست.

azad پسند دیده است

لینک به ارسال

با سلام

در ابتدا باید بابت این که سواتون رو در انجمن مطرح فرمودید تشکر کنم.

1-به چه رشته ای علاقه دارید ؟معماری و عمران فامیل دور هستند البته اگه به کارتون توجه کنید همون اجرایی بهتره.

2-مصوبات کمیسیون موضوع تبصره 2 ماده 7 قانون نظام مهندسی

3-سابقه کار=کار حتی با دیپلم عمران

با سلام به مهندس سپه وند عزیزوتشکرازپاسخ وراهنماییتان فقط برای من روشن نیست که در صورت تحصیل دررشته اجرایی عمران بااینکه کاردانی ام معماری شهری هست بعداز -1-کارشناسی2-ارشد چه پروانه ای به من تعلق میگیرد3-ایا با کارشناسی اجرایی می توانم کارت پیمانکاری حقیقی بگیرم یا اینکه ثبت شرکت ومدیرعامل باشم4-باکارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری چطور---------باتشکر

ویرایش شده در توسط Amir Sepahvand
نقل قول و پاسخ جدا در 2 پست

لینک به ارسال

با سلام به مهندس سپه وند عزیزوتشکرازپاسخ وراهنماییتان فقط برای من روشن نیست که در صورت تحصیل دررشته اجرایی عمران بااینکه کاردانی ام معماری شهری هست بعداز -1-کارشناسی2-ارشد چه پروانه ای به من تعلق میگیرد3-ایا با کارشناسی اجرایی می توانم کارت پیمانکاری حقیقی بگیرم یا اینکه ثبت شرکت ومدیرعامل باشم4-باکارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری چطور---------باتشکر

طبق جدول زیر و استنباط بنده اگر معماری شهری در رشته های هفت گانه قرار داشته باشد به شما حدود صلاحیت نظارت را خواهند داد و در مورد ارشد که به هیچ وجه حرف بنده قابل استناد نیست و باید از نظام مهندسی استعلام بگیرید ، با گرفتن ارشدی مانند سازه می توانید در کلیه پروانه ها را کسب کنید و در مورد سوال آخرتون مبحث دوم مقررات ملی ساختمان را مطالعه بفرمایید.

%D9%85%D8%B5%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%DA

لینک به ارسال

سلام چن سوال داشتم خاستم بدونم اگه مهندسی اجرایی عمران بخونم مدرکش قابل ترجمه هس برای خارج از کشور؟ بعد اگه آزاد بخونم بهتره یا آموزشکده فنی؟ الان کاردانی آموزشکده هستم!

لینک به ارسال

سلام چن سوال داشتم خاستم بدونم اگه مهندسی اجرایی عمران بخونم مدرکش قابل ترجمه هس برای خارج از کشور؟ بعد اگه آزاد بخونم بهتره یا آموزشکده فنی؟ الان کاردانی آموزشکده هستم!

سلام

به انجمن سیویل وب خوش آمدید :)

در مورد سوال اول اطلاعی ندارم.

در مورد سوال دوم نظر بنده اینه که بهترین دانشگاه آزاد کشور به پای بدترین آموزشکده فنی و حرفه ای نمیرسه.

لینک به ارسال

سلام من دانشجوی کاردانی کارهای عمومی ساختمان هستم میخوام بدونم چند راه وجود داره که من محاسبه پایه 1 بگیرم لطفا تمام راه هارو توضیح بدین

لینک به ارسال

سلام من دانشجوی کاردانی کارهای عمومی ساختمان هستم میخوام بدونم چند راه وجود داره که من محاسبه پایه 1 بگیرم لطفا تمام راه هارو توضیح بدین

با سلام و احترام

-ادامه تحصیل در مقطع ارشد رشته هایی مانند سازه و زلزله

-گذراندن واحد های مورد نیاز

لینک به ارسال

من شنیدم دخترخانمها در کارهای دفتری استخدام میشن و کارفرماها بیشتر پسرها را استخدام میکنن.

میشه بیشتر در این باره توضیح بفرمایید؟واقعا ناامید شدم از اینکه عمران بخونم در صورتیکه به رشته عمران علاقه دارم.میشه بفرمایید برای دخترخانمها امکان چه شغلهایی در رشته عمران هست؟
ببخشید من به راهنماییتون نیاز دارم

سلام

به انجمن خوش آمدید

مهندسی عمران دو جنبه دارد یک جنبه مدیریتی که باید در کارگاه حاضر شد و یک جنبه محاسباتی که بیشتر کارهای دفتری هستش اتفاقا هر کسی پیدا نمیشه که کارهای محاسباتی بلد باشه .که اگر هم استخدامی صورت بگیره کارهای دفتری خواهد برای خانم ها.

شما می توانید خودتون دفتر فنی بزنید و برای خودتون کار کنید.

لینک به ارسال

با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر بابت پاسخ به سوالات

بنده ترم یک از رشته مهندسی تکنولوژی ساختمان رو گذروندم منتها بنا به دلایلی مجبور به گرفتن یک ترم مرخصی شدم و حالا که به دانشگاه

برگشتم میگن دیگه واحد های درسی برای رشته شما در ترم 2 وجود ندارد و از اون جایی که نمیتونید سر کلاس ها ترم 3 بشنید باید براتون تغییر رشته بزنیم به مهندسی عمران اجرایی !

میخواستم بدونم تنها تفاوت این رشته در ندادن امتیاز طراحی است ؟

یعنی در 3 زمینه طراحی ، نظارت ، اجرا رشته اصلی خودم یعنی مهندسی تکنولوژی ساختمان بهش تعلق میگیره ولی به مهندسی اجرایی عمران تنها نظارت و اجرا تعلق میگیره ؟

چون من چارت درسی مهندسی اجرایی عمران رو که از دانشگاه گرفتم اصلاً درس هایی مثل تحلیل سازه 2 ، معدلات دیفرانسیل و ... نداشت ! در صورتی که رشته

مهندسی تکنولوژی ساختمان این واحد ها درسی رو داره !

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، Ronalix گفته است :

میخواستم بدونم تنها تفاوت این رشته در ندادن امتیاز طراحی است ؟

بله ، طبق آخرین مصوبات کمیسیون هم ارزی طراحی ،نظارت و اجرا به مهندسی تکنولوژی ساختمان تعلق میگیرد و مهندسی اجرایی عمران فقط نظارت و اجرا البته به شرطی که کاردانی شما مرتبط یا کد اصلی یعنی کارهای عمومی ساختمان باشد

یعنی در 3 زمینه طراحی ، نظارت ، اجرا رشته اصلی خودم یعنی مهندسی تکنولوژی ساختمان بهش تعلق میگیره ولی به مهندسی اجرایی عمران تنها نظارت و اجرا تعلق میگیره ؟

طبق جدول زیر اگر کاردانی شما کارهای عمومی ساختمان باشد بله طراحی نظارت و اجرا (البته اجرا مطمعن نیستم)تعلق میگیرد ولی اگر کاردانی سایر رشته های هفتگانه ساختمان باشد حدود صلاحیت نظارت.

%D9%85%D8%B5%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%DA

چون من چارت درسی مهندسی اجرایی عمران رو که از دانشگاه گرفتم اصلاً درس هایی مثل تحلیل سازه 2 ، معدلات دیفرانسیل و ... نداشت ! در صورتی که رشته

مهندسی تکنولوژی ساختمان این واحد ها درسی رو داره !

البته تفاوت هایی وجود داره اما برخی از دروس اضافه شده مانند مکانیک ساختمان

لینک به ارسال

سلام من این ترم کاردانیم تموم شده اگه فارغالتحصیل بشم میتونم برم عمران عمران؟؟ واحدامو معادل سازی کنن_واگه  کارشناسی ناپیوسته عمران اجرایی بخونم دوترم زودتر تموم میکنم ب نظر شما عمران عمران ارزش دو ترم عقب افتادنو داره؟؟؟

با تشکر

لینک به ارسال
در 18 دقیقه قبل، Ebi گفته است :

سلام من این ترم کاردانیم تموم شده اگه فارغالتحصیل بشم میتونم برم عمران عمران؟؟ واحدامو معادل سازی کنن_واگه  کارشناسی ناپیوسته عمران اجرایی بخونم دوترم زودتر تموم میکنم ب نظر شما عمران عمران ارزش دو ترم عقب افتادنو داره؟؟؟

با تشکر

متاسفانه شما فقط میتونید مهندسی اجرایی عمران بخونید و عمران عمران رو برای کارشناسی ناپیوسته ها برداشتن

Ebi پسند دیده است

لینک به ارسال

سلام مهندس 

من کاردانی کارهای عمومی ساختمان دارم . میخوام کارشناسی پیوسته بگیرم چنین کاری امکن داره ؟

لینک به ارسال

سلام به انجمن خوش آمدید

در این خصوص باید از دانشگاه بپرسید ولی فکر نمی کنم امکان پذیر باشه.

لینک به ارسال

سلام

منظورم اینکه از دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته عمران بگیرم .ایا باز هم نمیتونم ؟

نقل قول

لینک به ارسال

متوجه شدم منظور شما رو در هر صورت باید از دانشگاه بپرسید

لینک به ارسال

سلام و خسته نباشید

بنده مدرک کارشناسی ریاضی و فوق و دکتری سازه دارم. آیا پروانه بهم تعلق میگیره و اگه نه چه راه حلی بهم پیشنهاد میکنید. ممنون

لینک به ارسال

سلام

فکر نمی کنم پروانه ای بهتون تعلق بگیره.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری