• اطلاعیه ها

  • Amir Sepahvand

   راه اندازی بخش دریافت انجمن   ۱۶/۰۱/۱۶

   در این بخش میتوانید پروژه ها ، نقشه ها ، مقاله ها و ... خود را ارسال نموده و به اشتراک بگذارید. نکته:برای ارسال فایل ابتدا باید عضو انجمن شوید. آموزش تصویری ارسال فایل در بخش دریافت بزودی در انجمن قرار داده خواهد شد. ورود به بخش دریافت (اینجا کلیک کنید)

تمامی فعالیت ها

این جریان به طور خودکار به روز می شود     

 1. جدیدا
 2. خرید دستگاه برش CNC پلاسما هواگاز

  نمای کرتین وال نرده استیل نرده شیشه ای پنجره دوجداره
 3. بلبرینگ ها جزو اجزای اصلی هر سیستم، ماشین و یا موتور مکانیکی هستند و بنابراین نوع، ابعاد و استاندارد های بلبرینگ یا یاتاقان صنعتی بکار رفته در آنها در بروشور و کاتالوگ ماشین و دستگاه صنعتی بصورت کامل قید شده است و انتخاب بلبرینگ مطابق با دستور العمل تولید کننده صورت می پذیرد. بنابراین با توجه به نقش بسیار حساس بلبرینگ ها در ساز و کار دستگاه پیشنهاد می شود این انتخاب دقیقا مطابق با کاتالوگ صورت پذیرد. در صورت ممکن حتی پیشنهاد می شود جهت جایگرین نمودن بلبرینگ حتی برند تولید کننده نیز همانند برند اصلی نصب شده بر روی دستگاه صورت پذیرد. اما برای تشریح بیشتر نحوه انتخاب و مشخصات مکانیکی بلبرینگ صنعتی و از آنجا که قیمت بلبرینگ صنعتی تحت تاثیر این فاکتورها می باشد به توضیح فاکتور های انتخاب بلبرینگ می پردازیم. مهمترین فاکتور در انتخاب بلبرینگ ها نوع بار وارده است که می تواند محوری، شعاعی و یا تلفیقی باشد. در مورد بارهای تلفیقی همواره بهترین انتخاب بلبرینگ مخروطی شکل می باشد حال انکه در مورد اعمال بارهای شعاعی که شامل اکثریت بارهای تعلیقی بلبرینگ صنعتی می باشد انتخاب های بسیار متنوعی وجود دارد. برای بارهای محوری نیز بهترین انتخاب بلبرینگ های کف گرد می باشند که همانطور که اشاره شد تعلیق بسیار مناسب و توزیع یکنواختی از بار را دارند. انتخاب بلبرینگ با برند های مختلف بر حسب میزان بودجه و زمان بارگذاری صورت می پذیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع بلبرینگ ، رولبرینگ ، نوار نقاله ، زنجیر صنعتی ، کاسه نمد و ... قطعات صنعتی دیگر به وب سایت ما مراجعه نمایید.
 4. خدمات حک  و برش لیزر

  این شرکت در خدمات حک و برش لیزری ، در ابتدا با بهره گیری از خدمات حک لیزر فلزات ، خدمات برش لیزر فلزات و خدمات حک و برش لیزر غیر فلزات شروع به کار کرده و پس از آن با افزودن چندین دستگاه ویژه چاپ رنگی روی اجسام ، موفق به گردآوری مجموعه ای از امکانات لازم جهت درج تصاویر، علائم و متن های تبلیغاتی ، صنعتی ، تزئینی و شخصی بر روی اقلام بسیار متنوعی شده است. بخش خدمات مربوط به اجرای طرح های حک و چاپ بر روی اقلام مورد نظر شماست.ما مجموعه ای از اقلام را به عنوان هدایای اختصاصی، تبلیغاتی که همگی قابلیت درج طرح یا تصویر ویژه شما را دارند. خدمات و محصولات ما بدون محدودیت تعداد سفارش (حتی یک عدد) در اختیار شماست. همچنین ، روش های چاپ روی اجسام، ابزارهای مناسبی جهت طراحی محصولات بسیار متنوعی هستند که هنوز در فهرست محصولات ما وجود ندارند. تلفیق خلاقیت شما و این روش ها، می تواند هر روز محصولات جدیدی ارائه کند. همچنین این مجموعه خدماتی از قبیل : خدمات ساخت قالب کشش فرمینگ خدمات پرینت سه بعدی خدمات طراحی دو بعدی و سه بعدی و .... جهت مشاهده خدمات به سایت ما مراجعه کنید.
 5. نرم افزار Abaqus

  رشته مهندسی و تحلیل و مدل سازی در این راستا، مهندسان را ملزم به استفاده از نرم افزار های مدل سازی می کند. نرم افزار های آباکوس، انسیس و ... جز نرم افزار های موجود در بازار هستند که به منظور تحلیل و مدل سازی به کار گرفته می شوند. این نرم افزار ها بر پایه المان های محدود طراحی شده اند و در چند ساله اخیر این نرم افزار هم به مانند هر تکنولوژی دیگر گسترش یافته اند.این نرم افزارها هر ساله آپدیت می شوند و نسخه جدیدی از این نرم افزار در اختیار کاربران قرار می گیرد. نرم افزار های مدل سازی در طول این چند سال به عنوان یک بازو کمکی برای مهندسان می باشد. این نرم افزار در سه مرحله پیش پردازش، پردازش و پس پردازش با استفاده از ماژول های خود به عملیات تحلیل و مدل سازی می پردازد. هر یک از ماژول های این نرم افزار بخشی از این عملیات را برعهده می گیرد. نرم افزار abaqus یا نرم افزار انسیس در این میان نرم افزار آباکوس از محبوبیت بیشتری نسبت به نرم افزار انسیس برخوردار است. گرافیک کاربرپسند، مدل سازی دو بعدی و سه بعدی در عین حال قابل درک، قابلیت اتصال به کتیا (CATiA) و سالیدورکس (SOLIDWORKS) ، کد های قدرتمند و دقیق، تحلیل به روش پردازش موازی، مقبولیت نرم افزار در جوامع علمی و دانشگاهی از جمله دلایلی است که باعث محبوبیت این نرم افزار در میان مردم شده است. این نرم افزار یکی از نرم افزار های کاربردی در زمینه مکانیک، متالوژی، عمران و ... می باشد. آموزش نرم افزار آباکوس برای افرادی که شناخت کافی نسبت به این نرم افزار ندارند از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که به کارگیری این نرم افزار بدون دانش کافی اصلا توصیه نمی شود. بدون دانش کافی در راستای این نرم افزار نتایج خروجی اصلا قابل قبول نخواهد بود. با توجه به اهمیت بالای آموزش نرم افزار آباکوس فمکس برگزارکننده دوره آموزش آباکوس می باشد. دوره آباکوس در دو سطح آباکوس مقدماتی و پیشرفته برگزار می شود. با شرکت در کلاس آباکوس، فیلم آموزش آباکوس در اختیار کاربران قرار می گیرد.
 6. نرم افزار Abaqus

  نرم‌افزار آباکوس و المان‌های آن در عصر حاضر چندین نرم‌افزار مهندسی وجود دارند که در زمینه تحلیل و بررسی مسائل به کار گرفته می‌شوند. یکی از این نرم‌افزار‌ها نرم‌افزار abaqus می‌باشد که از میان تمامی این نرم‌افزار‌ها از محبوبیت بیشتری برخوردار شده است. آباکوس به مانند تمامی نرم‌افزار‌های مهندسی موجود در بازار بر پایه اجزای محدود طراحی شده است و المان‌هایی از پیش طراحی شده‌اند و در کتابخانه این نرم‌افزار قرار گرفته‌اند. برخی از این المان ها عبارت اند از: • المان DS4 (المان 4 گره‌ای ورق مانند، چهارضلعی و مناسب در تحلیل انتقال حرارت) • المان DC2D4 (المان 4 گره‌ای و چهارضلعی و مناسب در تحلیل انتقال حرارت) • المان C3D10 (المان 10 گره‌ای و چهارضلعی و مرتبه دوم) • المان CAX8R (المان 8 گره‌ای تقارن محوری و چهارضلعی و همراه با فرمول‌بندی کاهش یافته) • المان CPE4R (المان 4 گره‌ای خطی، کرنش صفحه‌ای و چهارضلعی و دارای فرمول‌بندی کاهش یافته با قابلیت کنترل پدیده) • المان CPE4H (المان 4 گره‌ای دو خطی، چهارضلعی، کرنش صفحه‌ای، همراه با فرمول‌بندی هیبریدی و با فشار ثابت) • المان C3D20R (المان 20 گره‌ای مکعبی و مرتبه 2 و همراه با فرمول‌بندی کاهش یافته) • المان DC3D10 (المان 10 گره‌ای چهاروجهی، مرتبه دو و البته مناسب برای مسائل حل مسائل انتقال حرارتی) • المان C3D8R • المان S4R • المان CAX4R • المان C3D10M • المان C3D8RTو... این المان ها به کارگرفته می شوند و تحلیل و بررسی مسائل را برای شما ممکن می سازد. یک منبع خوب برای تکمیل آموزش در این زمینه سایتfemex به آدرسfemex.ir مراجعه کنید و از طریق سایت نسبت به ثبت نام اقدام کنید. دوره آباکوس در سطح‌های مختلف آباکوس مقدماتی و پیشرفته برگزار می‌شود. با شرکت در کلاس آباکوس در این زمینه فیلم آموزش آباکوس نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد. شما می‌توانید به راحتی با شرکت در کلاس‌های فمکس و استفاده از فیلم‌های آموزشی، نرم‌افزار آباکوس را فراگیرید.
 7. نرم افزار Abaqus

  سلام دوستان اینجا قصد داریم آموزش های مربوط به نرم افزار آباکوس به همراه معرفی منابع خوب برای این نرم افزار کاربردی رو قرار بدیم. با ما همراه باشید
 8. بازرگانی بلبرینگ و نوارنقاله در تهران

  فروشگاه بلبرینگ و رولبرینگ در جهت خرید بلبرینگ و کاسه نمد و یاتاقان توانسته است برای فعالان تولید و صنعتگران این امکان را فراهم نموده تا با اطمینان از اصالت کالا به تمامی صنعتگران اطمینان خاطر دهد. این شرکت مجموعه وسیعی از بلبرینگ و کاسه نمد و یاتاقان با بهترین برند های بلبرینگ اروپایی و بلبرینگ ژاپنی و بلبرینگ چینی٬ به صنعتگران میهن عزیزمان خدماتی با بهترین کیفیت و ضمانت ارائه می‌دهد. خدمات فروش بلبرینگ ، رولبرینگ ، یاتاقان ، زنجیر صنعتی ، نوار نقاله ، رولیک و فروش کاسه نمد با برند های معتبر یکی از اصلی‌ترین زمینه های فعالیت مجموعه بزرگ ماست فروشگاه بلبرینگ و رولبرینگ ما مرکز فروش و پخش انواع بلبرینگ و رولبرینگ های ماشین آلات صنعتی ، راه سازی ، کشاورزی خودرویی و غیره انواع بلبرینگ های کف گرد، ...می باشد. جهت استعلام قیمت و اشنایی بیشتر با خدمات این شرکت به سایت http://www.niksadrasanat.com/ مراجعه نمایید.
 9. خدماتِ پیشرفته جوش لیـزر

  بخش خدمات لیزر مرکز لیزر ایران همگام با فناوری روز دنیا، با اتکا به دانش فنی و تجربه متخصصین خود و بکارگیری بروزترین تجهیزات لیزر و روباتیک آماده مرتفع نمودن نیازهای صنایع کشور عزیزمان می باشد. وجه تمایز این مرکز جوش لیزر در ارایه خدمات در زمینه پردازش مواد لیزری در این است که توانمندی و تجربه ما در طراحی و ساخت سیستم‌های لیزری صنعتی، ما را قادر می سازد تا برای سفارش های خاص، راه حل های ویژه ای مطابق با سفارش مشتری ارایه نماییم. از جمله خدمات این مرکز می توان به موارد زیر اشاره نمود 1. خدمات پرینت ۳ بعدی و ۲ بعدی 2. خدمات برش لیزر 3. خدمات جوش لیزر 4. جوشکاری لیزری فلزات غیر هم جنس 5. خدمات حک لیزر 6. خدمات طراحی سه بعدی و دو بعدی 7. خدمات فرزکاری cnc جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت http://laserpulse.ir/ مراجعه نمایید. جوش لیزر, برش لیزر,حک لیزر
 10. انواع سازه

  در آب بندی سازه بتنی از چه روش هایی استفاده می کنند؟ در آب بندی سازه های بتنی از چندین روش برای حفظ آن استفاده می شود که در زیر به معرفی آنها می پردازیم: آب بندی اولیه بتن در روش اولیه، مواد افزودنی در همان مرحله اول و هنگام ساخت بتن، به مواد اضافه می شود. در این عایق بندی تاسیسات آب بندی بتن از ذرات کریستالی برای آب بندی بتن استفاده می شود. این ذرات ریز در بتن نفوذ کرده و سد راه رطوبت و آب می شود. همچنین می توان از انواع افزودنی های بتنی برای این کار استفاده کرد و بتن را از نظر رطوبت و جذب آب محافظت کرد. این افزودنی ها در بتن مخلوط شده و مانع عبور آب از آن می شوند و با به عبارتی خود بتن به عنوان عامل ضد آب عمل می کند. لازم به ذکر است که این روش آب بندی بتن به عنوان یک روش اقتصادی و کم هزینه برای آب بندی سازه بتنی ، می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. آب بندی ثانویه بتن آب بندی ثانویه با پوشش های روی سطح بتن: عایق رطوبتی بتن از طریق سطح خارجی یکی از روش های اب بندی بتن می باشد که به عنوان یک روش پرهزینه شناخته شده است . در این روش پوشش ثانویه معمولا بر روی سطح اولیه بتن ها کشیده شده و مورد آب بندی قرار می گیرند. پوشش های مخصوص سطح خارجی بتن معمولا به صورت ورقه هایی هستند که برای آب بندی مورد استفاده قرار می گیرند. این ورقه ها از موادی چون پلیمر، قیر، پلی اتیلن ساخته شده اند و به کار گیری ان ها برای آب بندی باعث دور شدن سموم شیمیایی از بتن ها می شود. از مزایای به کارگیری ورقه های عایق های رطوبتی این است که مقاومت بتن را در برابر اسید و یا خاک های اسیدی افزایش داده و موجب افزایش مقاومت بتن در برابر سرما و گرمای شدید می شود. به عبارتی استفاده از این ورقه ها باعث می شود که بتن ها در برابر هر شرایط نامساعد ، مقاومت سختی از خود نشان دهند و کم تر دچار آسیب شوند و حساسیتشان در این شرایط به حداقل میزان خود برسد. لایه ساز ها یکی دیگر از روش های آب بندی ثانویه بتن ها محسوب می شوند که همان طور که از نامشان بر می آید با ایجاد یک لایه عایق موجب عایق رطوبتی بتن در برابر آب می شوند. عایق رطوتی بتن متریال های زیادی به این منظور به کار برده می شوند که رنج گسترده ای دارند و هر کدام از ان ها دارای خصوصیات منحصر به فرد خود می باشد. پلی یورتان ها، اپوکسی ها و اکریلیک ها از جمله این متریال ها هستند که با تغییرات جزئی در ساختارشان و اصلاح مواد پایه ان ها ، بهبود یافته و قابلیت استفاده برای آب بندی سازه بتنی را پیدا می کنند. آب بندی ثانویه به روش تزریق: در اب بندی بتن به این روش، متریال و محلول ها به روش تزریق به داخل محفظه صورت می گیرد. یکی از مزایای این روش این است که می توان برای آن برای آب بندی فشار مثبت و اب بندی فشار منفی استفاده کرد و محدودیتی برای هیچ یک از ان ها وجود ندارد. همچنین این روش از سرعت بالایی برای انجام کار برخوردار است و همچنین مقاومت بالای بتن را در برابر رطوبت بر خوردار خواهد بود. روش تزریق آب بندی در بتن را به وسیله پمپ هایی با توان دویست انجام می دهند. مواد و متریال های به کار گرفته برای تزریق، پلی یورتانهای تک و دو جزئی و یا ژل های سه جزئ می باشند. کاربرد استفاده از ژل ها بسیار گسترده تر از مواد و متریال های دیگر می باشد.
 11. آموزش لایه بندی در اتوکد به صورت استاندارد

  بعضی از دوستان با اکسپلودنشدن بلوک در توکد مشکل داشتند. از لینک زیر مشکل خودتون رو حل کنید: https://amoodabniyeh.com/3-ways-for-explode-problem-solution-in-autocad/
 12. چرا جوش لیزر ؟

  از جوش لیزر در صنایع مختلف و جهت جوش دادن انواع متریال فلزی و غیر فلزی استفاده می گردد از جمله متریالها می توان از تیتانیوم، نیکل، قلع، روی، مس، آلومینیوم، کرم، نیوبیوم، طلا، نقره و بسیاری دیگر از فلزات نام برد. جوش لیزر جهت جوشکاری دو نوع فلز مختلف مانند مس – نیکل، نیکل – تیتانیوم، مس – تیتانیوم، مس – برنج و مس – فولاد کم کربن و .... همچنین از خدمات جوش لیزر به طور گسترده در صنعت ارتباطات موبایل، تولید قطعات الکترونیک، ساخت قاب عینک، جواهرسازی، ساخت ماشین آلات دقیق، ساخت تجهیزات پزشکی، ساخت لوازم خودرو، تولید کالاهای تزئیناتی و سوغاتی و بسیاری دیگر از صنایع استفاده میگردد. خدمات حک لیزر و برش لیزر با قابلیت حکاکی و برش ظریف روی فلزات و حک و برش لیزر غیر فلزات با سرعت بالا، خروجی مطلوب و راندمان بالا می باشد جهت مشاهده نمونه کارها و برش لیزری به سایت جوش لیزر مراجعه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت جوش لیزر مراجعه نمایید. جوش لیزر , حک لیزر , برش لیزر
 13. قیمت خرید و فروش بلبرینگ

  فروش بلبرینگ رولبرینگ و یاتاقان یکی از مشاغل پر رونق در سراسر جهان می باشد چون کاربرد انواع بلبرینگ ها ، رولبرینگ ها و یاتاقان ها گسترده است. از کاربردهای اساسی بلرینگ رولبرینگ و یاتاقان ها می توان از موارد زیر نام برد 1. ساخت دستگاه ها 2. ماشین آلات 3. احداث صنایع با استفاده از بلبرینگ ها می توان انواع دستگاه و ماشین آلات صنعتی تولید نمود که قابلیت و توانایی دستگاه ها را ارتقاء ببخشد. برای اطلاع از قیمت خرید و فروش بلبرینگ به سایت مراجعه کنید. همچنین از دیگر قطعات پر مصرف در صنایع مختلف می توان از موارد زیر نام برد 1. نوار نقاله یا تسمه نقاله : هر زمان که نیاز به انتقال اجسام از مکانی به مکان دیگر داشته باشیم ، نوار نقاله ها به کمک انسان می ایند ، با توجه به شرایط انتقال و مواد ، تسمه نقاله ها در کاربرد های متفاوتی طراحی می گردد جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه نمایید. 2. زنجیر صنعتی : زنجیر صنعتی در استاندارد ها و ابعاد متفاوتی وجود دارد از جمله زنجیر صنعتی تک ردیفه ، زنجیر صنعتی دو ردیفه و ... جهت مشاهده کاتالوگ زنجیر صنعتی و اشنایی با انواع زنجیر صنعتی به سایت مراجعه نمایید. 3. کاسه نمد : کاسه نمد ها قطعاتی هستن که مانع از نشت در قطعات مختلف می گردد و کاربرد های متفاوتی در صنعیع مختلف دارد. 4. تسمه پروانه : تسمه پروانه یکی از قدیمی ترین و در عین حال یکی از کاربردی ترین شیوه ها بـرای انتقال نیــرو / انرژی بین اجــزا مختــلف می باشد. جهت استعلام قیمت و خرید وفروش انواع قطعات صنعتی ، بلبرینگ ، رولبرینگ ، یاتاقان ، نوار نقاله ، تسمه نقاله ، زنجیر صنعتی ، کاسه نمد ، تسمه پروانه به سایت ما سر بزنید و یا تماس بگیرید. بلبرینگ, نوار نقاله , زنجیر صنعتی
 14. معایب و محاسن لیفان مدل 820!

  هر ماشینی کلا فرقی نداره چه مدلی باشه ایرانی خارجی چینی معایب و محاسنی داره و همین طور آپشنای مختلف همین هم باعث میشه که روی قیمتشون تاثیر بزاره.حالا بریم ببینیم که ماشین چینی لیفان مدل 820 چه ویژگیا و محاسنی داره. این خودرو دارای موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه، حجم موتور 2373 سی سی و قدرت موتور 158 اسب بخار در 5700 دور در دقیقه است. خودرو مذکور دارای حداکثر گشتاور 221 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه، 180 کیلومتر بر ساعت سرعت داشته و مصرف سوخت ترکیبی آن 8.7 لیتر در هر صد کیلومتر است.اولین انتقاد به شتاب و پیشرانه ضعیف لیفان 820 برمی‌گردد. هر چند به تصور بسیاری از افراد این خودرو چینی از شتاب خوبی برخوردار بوده، اما باید بگویم که این تنها یک تصور است. خودرو چینی مذکور بنا به دو علت سرعت و شتاب چندان مناسبی ندارد. دلیل نخست به وزن بالای آن برمی‌گردد. وزن آن چیزی در حدود 1545 کیلوگرم است که نسبت به هم‌رده‌های خود باید گفت که از وزن بالایی برخوردار است. دلیل دیگر برای شتاب ضعیف آن به پیشرانه تنفس طبیعی این خودرو برمی‌گردد. قدرت ۱۵۸ اسب ‌بخار برای ۲.۴ لیتر حجم چندان زیاد نیست و بنابراین پیشرانه آن قدیمی محسوب می‌شود. وزن بالای این خودرو باعث شده تا موتور عملکرد مناسب نداشته و معمولا ضعف قدرت یکی از ایرادات وارده به لیفان 820 است. در ایران معمولا داشتن شتاب و سرعت خوب برای بسیاری از مشتریان در اولویت است. به همین علت اگر به دنبال خودرویی با پیشرانه خوب هستید، قید لیفان 820 را بزنید. موضوع دیگر در این خصوص کیفیت قطعات به کار رفته در ساخت این خودرو خصوصا مونتاژ داخل است. کیفیت پایین قطعات باعث شده تا عملکرد آن با مشکل مواجه شده و نیاز به مراجعه به تعمیرکار بالا برود. البته باید گفت که این نقطه ضعف بسیاری از خودروهای چینی است. به طوری که قطعات به کار رفته در اکثر آنها نسبت به خودروهای کره‌ای یا ژاپنی هم‌رده خود کیفیت پایین‌تری دارند. لیفان 820 نیز از این قضیه مستثنی نیست و قطعات آن کیفیت چندانی ندارند. از جمله انتقادت مطرح شده به طراحی ظاهری این خودرو می‌توان به سایز کوچک چرخ‌های آن اشاره کرد. برای لیفان 820 رینگ 16 در نظر گرفته شده است. این موضوع باعث شده تا طراحی آن از نمای جانبی چندان خوشایند نباشد. البته که این ایراد در بسیاری از خودروهای چینی دیگر نیز به وضوح دیده می‌شود. عیب دیگر در طراحی ظاهری آن، کپی کردن از سایر خودروهای دیگر است. به عنوان مثال، در خودرو مذکور تلاش شده تا چراغ‌های جلو به سبک خودرو آئودی A6 طراحی شود یا در نمای جانبی لیفان 820 تلاش شده تا از طراحی بی ام و کپی‌برداری شود. هر چند که کپی‌برداری به خودی خود نمی‌تواند نقطه ضعف محسوب شود، اما از آنجا که معمولا کپی‌برداری‌های معمول در خودروهای چینی ناشیانه بوده، می‌تواند حس ناخوشایندی ایجاد کند. با این حال، چینی‌ها تلاش کرده‌اند اندکی در طراحی لیفان نسبت به سایر خودروها هنرمندانه‌تر کپی‌برداری کنند. اما باز هم این کپی‌برداری دارای ایرداتی است. البته باید گفت که طراحی ظاهری این خودرو نسبت به طراحی داخلی آن بهتر است. چرا که طراحی داخلی آن دارای معایب اساسی بوده که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. باید گفت طراحی داخل کابین این خودرو تقریبا شما را ناامید می‌کند و به نسبت طراحی ظاهری آن بسیار متفاوت است. سادگی و یکنواخت بودن در طراحی داخلی بیش از هر چیزی نمایان بوده و فاقد هر گونه جذابیت و هیجان است. ترکیب رنگ‌بندی در داخل کابین نیز تعریف خاصی ندارد. به گونه‌ای که استفاده از رنگ مشکی همراه با خطوط نازک در نظر گرفته شده غیرسیاه، باعث شده تا رنگ‌بندی داخل آن بسیار خسته‌کننده به نظر برسد و فاقد هر گونه جذابیتی باشد. در مورد فضای داخل کابین می‌توان گفت غیر از جادار بودن، تقریبا نکته مثتب دیگری را نمی‌توان در آن یافت. اما از این مساله که بگذریم بحث بی‌کیفیت بودن مواد به کار رفته در ساخت کابین نیز یکی از عیب‌های اساسی خودرو به شمار می‌رود. https://jaccars.persianblog.ir/J7kyJmldrNsWnMJ8mXm3-معایب-و-محاسن-لیفان-مدل-820
 15. مقایسه لیفان lifan x60 با ام وی ام mvm x33

  من واسه ام وی ام و لیفان سایت ماشینو و پارت هم دیدم از نظر کیفیت و قیمت بنظرم زد فیت بهتر بود ممنون بابت راهنماییتون.
 16. اقامت در کشور ترکیه

  ترکیه یکی از معدود کشور هایی هست که برای ایرانی ها گرفتن اقامتش زیاد زمان بر نیست و خیلی هم خرجش زیاد نیست .یکی از خوبی های گرفتن اقامت این کشور اینه که اگه بعدا بخواین اقامت اروپا رو بگیرین کار خیلی راحت تر و سریع تر همین طور این کشور دانشگاه های خوبی هم واسه تحصیل داره : https://www.aloapply.com/getting-a-residence-in-turkey/ می تونین از لینک بالا اطلاعات بیش تری بگیرین https://www.dfa.ie/travel/travel-advice/a-z-list-of-countries/turkey/
 17. مقایسه لیفان lifan x60 با ام وی ام mvm x33

  این روزا دیگه کیفیت اون معنای قدیمو نداره در واقع معنیش شده کیف کردن اما ینی چی؟ شما وقتی یه ماشین شاسی بلند برند سوار میشین در واقع دارین با کیفیت اون ماشین لذت میبرین اما وقتی میتونین همون اپشنا رو تو ماشین چینی داشته باشین در واقع دارین کیف میکنین مثلا لیفان ایکس 60 و ام وی ام ایکس 33 رو در نظر بگیرین ببینین با مقایسه این دوتا شاسی با کدوم بیشتر کیف میکنید/ محاسن lifan x60 نسبت به mvm x33 1- کسب رتبه بالاتر در آزمایشات شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران 2- طراحی بدنه به روزتر و زیباتر 3- طراحی و نمای مدرنتر چراغ های جلو (نسبت به ایکس 33 طرح قدیم دنده دستی ) 4- باز شدن درب عقب خود رو به بالا و عدم نیاز به فضای پشت باز زیاد برای باز کردن درب عقب 5- عدم وجود بار لاستیک زاپاس بر روی درب عقب و عدم افتادگی درب عقب به مروز زمان.(البته وجود لاستیک بر روی درب حسنی هم دارد که در ادامه خواهیم گفت ) 6- مصرف سوخت کمتر با توجه حجم موتور کمتر(1800cc) 7- خوابیدن کامل صندلی های عقب به جلو و تا شدن کامل کفی های صندلی های عقب و در نتیجه ایجاد یک فضای باز زیاد برای حمل بار و یا استراحت یا خواب سرنشینان 8- طراحی زیبا و مدرن نمای داخلی به ویژه داشبرد جلو که از نورپردازی زیبا و صفحه نمایش دیجیتال بهره می برد 9- قیمت ارزانتر نسبت به رقیب خود با توجه دارا بودن امکانات تقریبا برابر با هم(در مدل دنده دستی) محاسن mvm x33 نسبت lifan x60 1- حجم موتور بیشتر نسبت به رقیب خود و احتمالا قدرت بیشتر این خودرو ( 2000 به 1800 ). البته لیفان مدعی است که موتور 1800 آن با تکنولوژی جدیدتر و برای وزن 1300 کیلویی این خودرو کاملا محاسبه شده و کافی است. 2- وجود لاستیک زاپاس بر روی درب عقب که هم به عنوان عیب و هم مزیت محسوب می گردد. عیب به دلیل ایجاد وزن بیشتر بر روی درب و ایجاد افتادگی درب عقب در دراز مدت مزیب به دلیل در دسترس بودن سریع زاپاس و تعویض راحت چرخ به ویژه در روزهای بارانی یا هنگامی که بار زیادی در صندوق عقب وجود دارد 3- مدت گارانتی بیشتر خودرو توسط شرکت سازنده نسبت به رقیب خود 4- دارای گرم کن صندلی راننده . از معایب هر دو خودرو به عنوان پلت شاستی بلند ، تک دیفرانسیل بودن آنهاست که البته با قیمت پرداختی این مساله توجیح پذیر می باشد . همچنین عدم وجود نمایندگی پس از فروش در تمام شهر های ایران و گاها کمبود وجود قطعه در استانها که نیاز به تامین قطعات از شرکت را زیاد و خواب خودرو در نمایندگی جهت دریافت بعضی از قطعات را بالا می برد نیز از معایب این دو خودرو می باشد البته هر دو شرکت در تلاشند تا تعداد فروشگاه های لوازم یدکی خود را مثل زد فیت در کشور بیشتر و انبار قطعات خود را در استانها افزایش دهند
 18. چجوری میشه دو نفره پوکر بازی کرد؟

  شما که علاقه زیادی دارین به بازی پوکر و همیشه دغدغه اینو داشتین که نمیتونین یه جمع خوب و پاکار پیدا کنین که باهم پوکر بازی کنین باید بهتون این خبر خوب و بدم که حتی دو نفره هم میتونین پوکر بازی کنین تازه اونم به صورت انلاین هم میشه بازی کرد یکم با من همراه باشین. اگر که بازی پوکر فقط با دو بازیکن انجام شود به آن پوکر heads-up می‌گویند. قوانین این بازی کمی متفاوت از زمانی است که تعداد بازیکنان بیش از 2 نفر است. قوانین کلی بازی پوکر دو نفره شامل موارد زیر می‌شود: در این بازی دیلر نقش small blind را هم دارد و بازیکن دیگر big blind است. کارت اول به بازیکن big blind داده می‌شود. دیلر قبل از اینکه کارت‌های فلاپ رو شوند شروع می‌کند و big blind درست بعد از رو شدن کارت‌های فلاپ وارد بازی می‌شود. در ادامه به برخی از سوالات رایج در بازی پوکر دو نفره پاسخ می‌دهیم.قوانین بازی پوکر دو نفره چیست؟آموزش بازی پوکر 2 کارته حال که آماده بازی هستید، وقت آن است که به آموزش قوانین پوکر دو نفره بپردازیم. آگاهی از این قوانین کمک می‌کند بتوانید راحت‌تر پوکر بازی کنید. البته پیشنهاد میکنیم در صورت تمایل در بررسی بازی انفجار چیست؟ نیز با ما همراه باشید. یکی از قوانینی که اکثر بازیکنان را کمی گیج می‌کند نقش‌ها در بازی پوکر دو نفره است. به طور معمول در این بازی 3 نقش اصلی داریم: دیلر: شخصی که موظف به پخش کردن کارت‌هاست. Small blind: شخصی که در سمت چپ دیلر قرار دارد. Big blind: دومین بازیکنی که در سمت چپ دیلر نشسته است. خب، در بازی پوکر آنلاین دو نفره https://www.pokerirani.me/ فقط دو بازیکن حضور دارند، پس چطور باید این 3 نقش بین آن‌ها تقسیم شود؟ در ابتدا این موضوع کمی پیچیده به نظر می‌رسد اما به محض اینکه یک دور بازی جریان پیدا کند همه چیز ساده‌تر می‌شود.بازیکن big blind بازیکنی است که کلید(نشانه) دیلر بودن را ندارد. همان طور که می‌دانید بعد از مشخص شدن دیلر یک نشانه سفید رنگ جلوی آن شخص قرار می‌گیرد تا معرف نقش آن باشد. پس بازیکنی که این نشانه را ندارد big blind است. این بدان معنی است که بازیکن دیگر small blind است که همان دیلر هم می‌باشد. دیلر چطور در پوکر 2 کارته چگونه مشخص می‌شود؟ منصفانه‌ترین روش برای مشخص کردن دیلر در بازی این است که قبل از شروع بازی هر دو بازیکن یک کارت از روی کارت‌ها انتخاب کنند. در نهایت بازیکنی که کارت با امتیاز بالاتر را داشته باشد دیلر می‌شود. بعد از این موضوع small blind هم مشخص می‌شود، زیرا دیلر همان small blind است. کارت‌ها در بازی پوکر دو نفره چطور پخش می‌شوند؟ در این بازی ابتدا big blind کارت دریافت می‌کند و سپس خود دیلر کارت می‌گیرد. در پوکر heads-up برای اینکه فراموش نکنید کدام بازیکن ابتدا کارت می‌گیرد کافی است به یاد داشته باشید که دیلر دومین نفری است که کارت دریافت می‌کند.آیا دیلر می‌تواند در چند دست یک بازیکن باشد؟ خب این موضوع به خود بازیکنان وابسته است. زیرا برخی اوقات شخصی در پخش کردن کارت‌ها و جریان دادن روند بازی بهتر عمل می‌کند پس اگر از نظر دیگر بازیکنان مشکلی نداشته باشد دیلر می‌تواند در چند دست یک نفر باشد. فقط برای اینکه انصاف رعایت شود هر چند دست دیلر را عوض کنید تا همیشه big blind یک نفر نباشد.
 19. مرکز جوش لیزر تهران

  دستگاه جوش لیزر مرکز جوش لیزر تهران با قابلیت کنترل بیش از 10 پارامتر از قبیل توان حداکثری، توان متوسط، فرکانس، سرعت، فوکوس پرتو، شکل پالس های متنوع (مستطیل، مربع، آنیلی، سینوسی و …) توانایی جوشکاری انواع آلیاژها با محدوده ضخامت 0.1 تا 3 میلی متر را داراست. جوش لیزر به دلیل مزیت هایی از قبیل حرارت ورودی بسیار پایین، سرعت جوشکاری مطلوب و نرخ سرمایش بالا، بدون نیاز به فیلرمتال جوش هایی با استحکام بالا را به ارمغان می آورد.
 20. فروشگاه بلبرینگ و رولبرینگ بورس انواع بلبرینگ و رولبرینگ و یاتاقان های صنعتی،کاسه نمد،نوارنقاله،رولیک،زنجیر صنعتی ، نوار نقاله و تسمه نقاله و دیگر تجهیزات صنعتی، آماده خدمت رسانی به کلیه مراکز صنعتی، کارخانجات،مراکز تولیدی،شرکتها و صاحبان مشاغل می باشد. امید است که قدمی هر چند کوچک در راستای اعتلای صنعت کشور عزیزمان ایران برداریم. فروش پایان یک معامله نیست، آغاز یک تعهد است. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت فروشگاه بلبرینگ و رولبرینگ مراجعه نمایید.
 21. پروانه نظام مهندسی ساختمان

  برای شرکت در ازمون ورود به حرفه مهندسان آیا باید حتما سه سال سابقه کار حرفه ای داشت یا فقط سه سال از تاریخ اخذ مدرک کارشناسی گذشته باشه کفایت میکند ؟ لطفاً جواب بدید . تشکر
 22. ساختارهای بازی آنلاین چیست؟

  بازی های آنلاین تونستن تو چند سال اخیر جای خیلی از بازی های کامپیوتری آفلاین و بگیرن اما چطور ساختار این بازی های طراحی شده رو کسی خیلی راجبش نمیدونه پا گذاشتن تو عرصه های مختلف تکنولوژی این امکان و فراهم میکنه که همگام با اون پیش بریم پس بهتره ما هم روز به روز اطلاعاتمونو به روز کنیم میخوام بهتون یکی از این ساختار بازی های انلاین و بگم قطعا براتون جالبه همراهم باشین. بازی آنلاین در اصطلاح به معنی بازی های شبکه ای می¬باشند که از ساختار شبکه های کامپیوتری فراتر رفته و وارد بعد جدیدی به نام بعد اینترنتی یا شبکه جهانی اینترنت شده¬اند در گذشته برای ارتباط بین دو کامپیوتر یا چند کامپیوتر برای انجام بازی انلاین از کابل های سخت افزاری سیمی جهت ایجاد ارتباط بین دو کامپیوتر استفاده می¬شد ( شایان ذکر است هر بازی که از حالت تک بازیکنی و BOT خارج شد و به حالت چند بازیکنی تبدیل شد بازی انلاین محسوب می¬شود) که در نوع خود یک پیشرفت بسیار بزرگ در صنعت بازی محسوب می شد چون بازی از محیط BOT یا همان ROBOT خارج شده و طرف مقابل در بازی به جای یک شخص مجازی یک شخص حقیقی قرار می¬گرفت . معرفی بهترین بازیهای آنلاین دنیا بعد ها با گسترش شبکه جهانی (از حالت سیمی سخت افزاری به حالت بیسیم و مودم ) تبدیل شد بازی های انلاین نیز در این زمینه تغییراتی از قبیل نحوه اجرا شدن روی شبکه جهانی گرفته تا نوع تکنولوژی ساخت بازی ها و نحوه¬ی جذب بازیکن ها و موارد بسیار زیاد دیگر که در ادامه توضیح داده خواهد شد چون این نوع بازی ها که در ابتدا در ساختار شبکه ای سیمی بوده اند حال دیگر سرکارشان با یک مخاطب یا چند مخاطب نیست بلکه با هزاران یا میلیون ها مخاطب می باشد و باید کیفیت خدماتشان با گذشته متفاوت باشد چون در اینجا بحث نوع بازی نیست بلکه کیفیت بازی میباشد. اولین بازی های انلاین چه بازی هایی بودن و منشا تولید آنها به چه صورت بود ؟ اولین بازی آنلاین در سال های 1951-1952 به نام مثل نمرود (Such as Nimrod ) و فضای جنگ ( spacewar ) در سال 1961 ساخته شدند . این بازی ها در ابتدا فقط بین دو دستگاه کامپیوتر به اشتراک گذاشته شده بود ولی بعد به دلیل استقبال بسیار زیاد در سال 1960 سرمایه گذاران بر روی این پروژه سرمایه گذاری کردند همانطور کهدر قبل گفته شد در اوایل ارتباط بین کامپیوتر ها از نوع سیمی بود ولی بعدها با آمدن¬ مودم ها و گسترش شبکه جهانی این نوع بازی ها از حالت محدود خارج شدند و به حالت نامحدود از لحاظ موقعیت مکانی و زمانی تبدیل شدند .بعدها این نوع ارتباطات گسترش یافت به طوری که یک کامپیوتر به صورت کامپیوتر مرکزی یا به اصطلاح سرور (server ) قرار گرفت و بازی به صورت پیش فرض بر روی آن ابر رایانه اجرا می¬شد. کاربران با اجرا کردن یک آتوران ساده یا وارد کردن مقداری کد ( امروزه از انها با نام نام کاربری و روز عبور یاد می شود) به سرور متصل شده و از بازی به صورت مشترک استفاده میکردند. در ابتدا این نوع سرورها با اشکالات بسیار زیادی مواجه بودند از جمله این مشکلات می¬توان به شلوغی بیش از حد سرور وجود باگ اسپلت های فراوان مثل اجرای نادرست بازی وجود صف های فراوان برای ورود به سرور و ....... مشکلات بسیار زیادی که گریبان گیر نگه دارندگان سرور بود.شرکت های مختلف دارندگان بازی آنلاین در آن زمان وقتی با استقبال مردم روبرو شدند به ناچار مجبور به جذب سرمایه گذار در این زمینه شدند و سود حاصل از درامد این نوع بازی ها را از حالت انحصار فردی به حالت بورس درآورند . روش های مختلف بازی های آنلاین بازی های انلاین پس از گذشت مدت زمان زیادی از که از تولید آنها گذشت توسط افراد مختلف مورد بررسی قرار گرفت یکی از متد های بازی آنلاین استفاده آنها در یادگیری کودکان در مدارس ابتدایی بود به گونه ای که دانش آموز با انجام بازی که اغلب بازی های فکری و ریاضی و بازی های مرتبط با درس بودند امتیاز کسب میکردند و درس رو با انجام بازی به دانش آموز یاد میدادند ساختار شبکه های بازی آنلاین در ابتدای پیدایش بازی های انلاین ابتدا تمامی ارتباط بین انها به صورت peer to peer یا PtoP بودند در این نوع ارتباط اطلاعات به راحتی و بدون دردسر صورت میگرفت این بدین معنا نیست که که هیچ مشکلی وحود نداشت خیر هر نوع شبکه ای اشکالات و اختلالات خود را دارا میباشد .شایان ذکر است که این نوع شبکه های peer to peer برای مقیاس های کوچک استفاده می شد و با گسترش بازی های انلاین دیگر این نوع شبکه های کامپیوتری بلا استفاده شد. با گسترش بازی های آنلاین این نوع بازی های از حالت PtoP به حالت server base تغییر کردند چون در این حالت میتوانستند کاربران بیشتری را ساپورت و سرویس دهی نمایند.ولی این پایان کار نبود چون کاربران بازی های آنلاین روز به روز رو به افزایش هستند سرمایه گذاران به این فکر افتادندکه به جای این که یک سرور بسیار قدرتمند با هزینه های بسیار گراف ایجاد کنند در کشور های مختلف که کاربران بیشتری نسبت به بقیه کشور ها دارند سرور های ارزان قیمت تر و به صرفه تر ایجاد کنند با این کار بار استفاده از سرور اصلی کاهش پیدا میکرد و دیگر صف های طولانی یا به اصطلاح ( qeue) ورود به بازی در پشت سرور ایجاد نمی¬شد. زبان برنامه نویسی بازی های آنلاین گیم میکر (به انگلیسی Game maker نام مختصر GMنرم‌افزاری برای بازی سازی در سیستم عامل ویندوز و مک است که توسط مارک اٌورمارس (Mark Overmars) با زبان برنامه‌نویسی دلفی ارائه شده است. این نرم‌افزار در حال حاضر توسط یویوگیمز (Yoyo Games) توسعه و ارائه می‌شود . یویوگیمز شرکت نرم‌افزار سازی است با دخالت اورمارس گیم میکر به کاربرانش اجازه می‌دهدتا بازی‌های رایانه‌ای خود را به سادگی ارائه دهند . آخرین نسخه کامل ارائه شده از گیم میکر برای ویندوز نسخه ۸٫۱ در ژانویه ۲۰۱۱ (دی ۱۳۹۰ ) است و نسخه ۷ برای سیستم عامل مک در آگست ۲۰۱۰ . از نسخه ۱۹۹۹ گیم میکر ارتقاء های زیادی یافت از جمله امکان استفاده در کارهای سه بعدی و ارائه فضای وب برای آپلود بازی‌های ساخته شده توسط کاربران . حال یویوگیمز درحال کار بر روی نسخه‌ای جدید از گیم میکر با نام‌های (اچ تی ام‌ال ۵ (html 5) و استودیو است که کار را برای کاربران آندروید و مک و ... راحت می‌سازد. سود و درآمد سالیانه بازی های آنلاین مطلبی که قابل ذکر است این است که بازی های آنلاین در واقع برای نگهدارندگان سرور می بایست سود هایی نیز داشته باشد زیرا میزان هزینه نگهداری سرور به حدی زیاد بود که با درامد معمولی نمیتوانستند به کار خود ادامه دهند بنابراین سازندگان بازی های انلاین تصمیم گرفتند که برای سود دهی بیشتر امکانات خاصی درون بازی ها متناسب با شرایط مکانی و زمانی قرار دهند و برای استفاده از این نوع امکانات کاربر میبایست پول پرداخت کند اوایل که این تئوری داده شد از استقبال زیادی برخوردار نبود ولی باگذشت زمان و با تبعیض هایی که بین کاربران خریدار و کاربران مجانی بوجود آمد کاربران مجبور شدند که از این نوع امکانات استفاده کنند و پول پرداخت کنند این گونه امکانات بستگی به خلاقیت سازندگان بازی داشت . امکانات پولی در بازی های مختلف متفاوت بود در بعضی ها مثل world of Warcraft کاربر با پرداخت 15 دلار برای یک ماه یا 40 دلار برای 3 ماه از تمامی امکانات بازی به صورت مجانی استفاده کند ولی در برخی از بازی ها مثل بازی League of Legends کاربر به صورت مجانی از بازی استفاده میکند ولی برای خرید امکانات فوق العاده مثل skin ها champion ها و بسیاری از امکانات دیگر که به صورت مناسبتی مثلا برای کریسمس ارائه می شوند باید پول پرداخت کنند.با توجه به نمودار ارائه شده از سوی سازمان DFC درامد و سود سالیانه هریک از بازی های نامبرده در سال 2012 حدود 67 بیلیون دلار بوده است و پیش بینی میشود این رقم در سال 2017 به چیزی حدود 87 بیلیون دلار در سال برسد که رقم قابل توجهی میباشد چرا که کاربران این نوع بازی ها در ثانیه رو به افزایش است. https://btmag.me
 23. گروه بازرگانی نیک صدرا صنعت وارد کننده انواع بلبرینگ و گریس های صنعتی در ایران .این شرکت در راستای توسعه اقتصاد پایدار و نیز در جهت دستیابی به اقتصاد فراگیر داخلی به منظور تامین قطعات و تهیه انواع بلبرینگ با همکاری تولید کنندگان و تشکل های صنعتی , همکاری صمیمانه خود را اعلام مینماید.این شرکت افتخار دارد با سابقه طولانی و داشتنن نمایندگی های انحصاری از شرکت های معتبر خارجی در زمینه تهیه و توزیع سیستم های جدید بلبرینگ ، سفارشات مشتریان خود را با هر مارک و هر تیپی که باشد در سریعترین زمان تهیه و تحویل نماید. کارشناسان فروش این شرکت با بررسی و شناسایی نیاز صنایع ضمن ارائه خدمات مشاوره و اطلاعات فنی , انواع بلبرینگ, رول برینگ , یاتاقان ، نوار نقاله ، کاسه نمد ، زنجیر صنعتی و قطعات مورد نیاز برای کاربرد ها و مصارف گوناگون و خاص از سازندگان معتبر دنیا که مجهز به پیشرفته ترین فناوری روز هستند تهیه نمایند. این شرکت وارد کننده و مرکز فروش انواع بلبرینگ، انواع گریس های SKF و FAG در ایران، تهیه و توزیع انواع بلبرینگ، رولبرینگ، برینگ، یاتاقان های صنعتی و کشاورزی، گریس، کاسه نمد، اورینگ، پکینگ ، نوار نقاله ، تسمه نقاله ، رولیک و همچنین زنجیر صنعتی و... تهیه و توزیع بلبرینگ ، پکینگ ، کاسه نمد ، اورینگ و .... طراحی و ساخت انواع رولیک ارائه مشاوره در زمینه بلبرینگ و ملزومات صنعتی واردات انواع بلبرینگ ، نیدل برینگ فروش بلبرینگ و کاسه نمد خودرو واردات بلبرینگ و کاسه نمد خودرو نماینده رسمی نوار نقاله دنا ، نوار نقاله سهند ، نوار نقاله زرین و نوار نقاله کاله ترکیه فروش انواع بلبرينگ هاي صنعتي وكشاورزي ارائه فاكتوررسمي وضمانت اصالت
 24. خرید دستگاه برش CNC پلاسما هواگاز

  اگر دنبال خرید یک دستگاه برش CNC پلاسما هواگاز هستید که گارانتی و خدمات پس از فروش داشته باشه و به صورت نقد نمیتونید خرید کنید پیشنهاد میکنم به سایت زیر یه سری بزنید چون شرایط فروش به صورت اقساط هم داره خرید دستگاه برش CNC پلاسما هواگاز
 25. کاربرد دستگاه غبارگیر خشک چیست؟

  دستگاه بگ فیلتر یا غبارگیر خشک در کاشی سازی، چینی سازی و صنعت هایی مانند سیمان و فولاد بسیار کاربرد دارد. دستگاه بگ فیلتر یا غبارگیر كيسه ای خشک از آلودگی هوا جلوگیری می کند. پروسه کاری دستگاه بگ فیلتر به صورتی است که غبار بوجود آمده طی عملیات بوسیله مکنده ها وارد شده و از کیسه عبور میکند. در دستگاه بگ فیلتر یک فن وجود دارد که فشاری منفی را در شبکه و دستگاه غبارگیر ایجاد میکند که این موجب می شود غبار حاصل شده از عملیات کاری به وسیله کانال ها از منفذهای غبارگیر جمع شوند و در کانال مربوطه به شکلی شناور به طرف غبارگیر حرکت داده شود. سرعت انتقال معمولا بین 10 تا 20 متر بر ثانیه در دستگاه غبارگیر کیسه ای خشک می باشد. غباری که طی عملیات کاری بوجود می آید داخل محفظه دستگاه که اتاق کثیف نام دارد می گردد سپس از کیسه ها عبور می کند معمولا کیسه ها جنسی از نوع الیاف هستند. غبار روی کیسه می ماند و یک هوای تمیز و تصفیه شده وارد فن می شود و در نهایت از لوله اگزوز بیرون می رود. هر چند وقت یکبار کیسه ها به طور اتوماتیک تمیزکاری می شوند. این پروسه یک دستگاه میکروکنترلر منبع هوای فشرده شده دارد، همچنین شامل شیرهایی است که هوای تمیز را عبور میدهند. زمانیکه باید کیسه ها تمیز شوند میکروکنترلر به شیر های برقی دستور باز شدن را می دهد سپس شیرهای برقی باز می شوند و هوایی فشرده را به دهانه کیسه انتقال می دهند که باعث خارج شدن غبارها از کیسه می گردد و این امر باعث تمیز شدن کیسه ها می گردد. کیسه ها در غبارگیر خشک یا بگ فیلتر ابعاد مختلفی دارند برای مثال 120 در 2500 یا 160 در 3000 و یا 160 در3500 میلی متر. هر کدام دارای یک شیر برقی هستند. سرعت تصفیه معمولا بین 0/5 تا 4/7 متر بر دقیقه است و این سرعت به عواملی مانند قطر ذره یا خواص فیزیکی و ... دارد. غالبا جرم غبار از 120 گرم در متر مکعب می باشد که این میزان بعد از عملیات تمیزکاری و تصفیه به عدد 4 می رسد. چنانچه جرم غبار بیشتر از عدد ذکر شده باشد عملیات تمیزکاری و تصفیه ملزم به استفاده از سیکلون قبل از فیلتر است. ظرفیت در دستگاه غبارگیر خشک یا بگ فیلتر بر حسب مترمربع سطح فیلتراسیون است. زمانیکه ابعاد ذرات حدود 20 میکرون به بالا باشد از سیکلون استفاده می کنیم. میزان بازدهی سیکلون حدودا 90 درصد است که این میزان با توجه به ابعاد ذرات، سرعت هوا و مدل سیکلون تفاوت پیدا میکند. در صورتیکه حجم هوای تصفیه شده بالا باشد میتوان از چندین سیکلون در کنار هم استفاده کرد. پارامترهایی مانند نوع سیکلون و سرعت تصفیه باعث تغییر در میزان افت فشار از 85 تا 160 میلی متر آب می شود. چنانچه سرعت تصفیه بالا برود موجب پایین امدن فشار می شود ولی بازدهی کار بالا می رود. سرعت جریان هوا نیز بین 22 تا 26 متر بر ثانیه می باشد. با بالا بردن سرعت جریان هوا راندمان پایین می آید.
 26. تصاویر اسکلت فلزی و سوله

  تصاویر اسکلت فلزی و سوله
 1. نمایش فعالیت های بیشتر